Časté dotazy ke kavitaci

Vybrali jsme pro vás nejčastější dotazy našich klientů a dodali k nim vyčerpávající odpovědi. Jestliže i přesto nenajdete odpověď na svou otázku, využijte kontaktního formuláře.

Je potřeba mít speciální zdravotní vyšetření před ošetřením kavitačním zákrokem? Kdo provádí ošetření kavitačním zákrokem?

Pro práci s přístrojem VACa VITE Prestiže je nutné mít zdravotní vzdělání a absolvována příslušná školení k práci s tímto přístrojem. Personál i nadále musí pracovat na svém vzdělávání a musí znát i souvislosti s dalšími podpůrnými programy jako např. lymfodrenážní masáže, výživové podpůrné produkty na hubnutí a celkové pročištění organizmu atd.

Od kolika let můžu podstoupit kavitační zákrok?

Kavitační zákrok můžete podstoupit až od 18 let.

Opravdu pokud nezhubnu, tak nebudu muset zaplatit poplatek za ošetření?

Ano, je to tak. Garantujeme vám, že s námi ztratíte na objemu. Pravděpodobnost, že ošetření nebude mít okamžitý výsledek je minimální.

Pro vaši spokojenost a garanci spolehlivosti našich služeb jsme se rozhodli nastavit nová pravidla platby za ošetření. Cena bude účtována jen v případě, že se ihned projeví měřitelný výsledek.

Je potřeba dodržovat před ošetřením speciální program?

1 - 2 dny před návštěvou omezte tučná, kalorická a ostrá jídla, alkohol a kávu. Důležité je zvýšit příjem tekutin, aby bylo vaše tělo dobře hydratované. Nejlepší je pít čistou neslazenou vodu.

Co mě čeká po ošetření? Je potřeba dodržovat speciální pokyny?

Bezprostředně po kůře i v příštích dnech musíte vyvinout rozumnou fyzickou aktivitu např. cvičením pro podporu činnosti lymfatického systému. 8 hodin po kavitaci nesmíte jíst ostrá jídla, v následujících dnech musíte jíst jen lehká nekalorická jídla, která nezatěžují činnost jater. Samozřejmostí je dodržování pitného režimu - až 3 litry tekutin denně.

Doporučujeme konzumovat potraviny s přirozeným zdrojem antioxidačních účinků - ostružiny, kopr, maliny, granátové jablko, černý rybíz, máta atd. Vhodné jsou také vitamíny A, E, C, B2, B15.

Týden po kůře nenavštěvujte solárium a vyvarujte se prudkému slunečnímu záření.

Pro koho je kavitační zákrok vhodný?

Ideální klientem je člověk, který se snaží dodržovat základní body zdravého životního stylu jako nepřejídat se, omezovat konzumaci tuků, vyvíjet přiměřený pohyb. Přesto je jejich postava nerovnoměrně členěna a již žádnou dietou nebo cviky nejsou schopny výrazněji zhubnout na určité části těla. Ultrazvuková kavitace dokáže právě cíleným působením na tuto partii tuk rozpustit a část těla vytvarovat.

Kdy je pro mě kavitační zákrok nevhodný, nebo se nedoporučuje?

Kavitační zákrok není vhodný, pokud

 • jste těhotná, nebo v době šestinedělí
 • máte kovové implantáty v ošetřované části těla
 • máte kovové ozdoby na ošetřované části těla
 • trpíte na nemoci srdce a máte kardiostimulátor
 • vás trápí vysoký krevní tlak
 • užíváte léky proti srážení krve nebo hormonální (prednisone)
 • trpíte různými chorobami jater, ledvin a lymfatického systému
 • je tuková vrstva ošetřované vrstvy tenčí než 15 mm
 • vás trápí chronické onemocnění imunity, kůže a poruchy hojení
 • jste nemocní rakovinou, nádorovým onemocněním, epilepsií, cukrovkou
 • nemáte zhojené jizvy

Pokud si nejste jisti, zda-li nespadáte do jedné ze zmiňovaných skupin, raději se poraďte s odborníky v našem studiu.

Procedura je méně vhodná pro lidi, kteří mají problémy s dodržováním nejzákladnějších požadavků na vyváženou stravu a alespoň minimální pohyb. Procedura je sice stejně úspěšná, ale výsledky vedou k mylnému dojmu, že je problém s nadbytečným tukem trvale vyřešený. Pochopitelně pokud je příjem příliš vysoký, musí se kalorie opět ukládat v podobě tuku a pak nezbývá než ultrazvukovou kavitaci časem opět opakovat. Ostatně je toto stejné jako po klasické kavitaci.

Proceduru nedoporučujeme vysoce obézním lidem, kdy je vysokým množstvím tuku pokryto prakticky celé tělo. V tom případě je nutné navštívit lékaře obezitologa nebo dietologa.

Jak často můžu na kavitační zákrok a je možné ho kombinovat s dalšími hubnoucími kůrami?

Kavitační zákrok byste neměli podstupovat častěji než 2x týdně. Také není vhodné ho kombinovat s jinými kůrami či lymfatickými masážemi.

 

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Ptejte se!